Författare
Peter Clines
Peter Clines — 5 titlar i rankningarna. De ligger i snitt på 7,8 — i nivå med katalogen som helhet.
- Rankade titlar
- 5 böcker
- Medelpoäng
- 7,8
- Betyg totalt
- 339
- Första utgåva
- 2025
Partnerlänk: ett köp via den stöder BookRank utan extra kostnad för dig.
Böcker av Peter Clines
Andra böcker av Peter Clines
Titlar vi känner till men inte betygsätter — de har för få läsarbetyg, eller så är våra källor oense om kategorin.
- The Fold
- 14
- Ex-Heroes
- Dead Moon
- Terminus
- Ex-Patriots
- Ex-Communication: A Novel
- Ex-Isle
Författare som Peter Clines
Samma hylla, och läsarbetyg närmast Peter Cliness.
Märke för författare och förlag
Klistra in på din sida. Märket länkar tillbaka hit.
Frågor om Peter Clines
Hur många böcker av Peter Clines finns med här?
5 böcker, betygsatta utifrån 339 läsarbetyg.
Vilken är den bästa boken av Peter Clines?
”God’s Junk Drawer” (2025) ligger högst med 8,0/10 — snittet av alla betyg vi hittat.
Var börjar man med Peter Clines?
Med ”God’s Junk Drawer”, den högst betygsatta boken av författaren i katalogen.
Vilka böcker liknar Peter Cliness?
Från samma hylla, med närmast liggande betyg: Cory Doctorow, Xiran Jay Zhao, Emily St. John Mandel.









